Choice - klapka 6

19. prosince 2017 v 19:48 | Pilína a Yo |  Choice
Chudák Angie :D :D :D
Co vy, jak se těšíte na Vánoce?^^


Vzal mě sem, vážně? Jiné místo už vybrat nemohl? Vždyť tu ještě něco chytnu! Pochybovačně jsem zkoumal každý dům, každé místo, a i na tomhle smetišti si kráčel jako kdyby mě každou chvíli mělo oslnit světlo fotoaparátů a tohle byl jen špatný vtip. Bohužel, to byla realita. Div jsem se nezadusil vlastní slinou, když jsem viděl, co za hromotluka to vyšlo ze dveří. A když se s ním ještě Tobias znal, bál jsem se, že mě teď zaprodal nějakému gangsterovi a já skončím jako špatně unesená filmová hvězda, sbohem kariéro, zůstaň zapomenut.


No, co vám budu povídat. Nejhorší můra mého života se právě naplnila. Nejenom, že se můj bodyguard tvářil jako nasranej pytel sraček, takže zábava naprosto nulová.. ALE! Místo toho, abych touhle dobou uždiboval z poháru krevet, pil u toho Mojito s ledem a kochal se večerním výhledem do údolí, seděl jsem uprostřed sedačky v obýváku, obklopen z každé strany hromotlukem 2x tak větším než Tobias. Vážně, oproti těmhle ranařům byla moje ochranka snad jen špatná kopie. Jediné, co měli naprosto stejné byla ta ignorace a chování pěknýho zmetka. Snad jediné, co jsem věděl jistě je, že ani jeden z těch kluků nemá v srdci to, co jejich matka. A klobouk dolů dámo, přežít to s těmahle neandrtálcema celý život, já bych si už asi šel hodit. Jejich maminka mi vyprávěla o Tobiasovi a jeho dětství, ukazovala fotky, když byl nahatej ve vaničce, a tady měl ty roztomilý tvářičky a tady zase tohle.. Viděl jsem na něm, že by nejraději něco ošklivého řekl, ale já se mu doslova vysmíval. Jen počkej Tobby, tohohle budeš ještě litovat! No, ale zatím to vypadalo, že jediný, kdo všeho lituje, jsem já!
No, to by se ještě dalo přežít, měl jsem tu svoji voss, přece nebudu pít vodu z tohohle nekontaminovanému kohoutku. Ještě mi vyskáčou pupínky a média si na mě potom smlsnou. Ne, ačkoliv maminka protestovala a chtěla si pustit reprízu jednoho z mých filmů, ach, miloval jsem ji, vážně! Tak se její tři holomci sborově shodli, že se podívají spíš na reprízu hokeje než mého mistrovského díla. Jeden přes druhého hulákali, neopomenuli mi polít mé nejdražší kalhoty smradlavým pivem, ale ještě na mě div něco nevyprskli. Radši jsem si dál pod nos frflal něco mateřštinou, než těmhle holomkům odporovat. A víte, co bylo nejhorší? Ten, kdo se na mém utrpení nejvíce bavil, byl samozřejmě Tobias. To, jak se smál při každém mém loknutí vody, jsem považoval za naprosto nevhodné. Hele, nejsem žádná fiflena jo, dokonce jsem jednou spal venku, ve stanu!.. na zahradě! Ale prostě jsem na tyhle podmínky už dávno nebyl zvyklý. Nestal jsem se hitem číslo jedna právě proto, abych se tomuhle vyhnul. Na jednu stranu, nikoho jsem nesoudil. Na jednu stranu láska, která byla cítit z jeho maminy byla opravdová. Ta moje? Zavolá mi přes agenta jednou za měsíc, aby se zeptala, jestli vůbec žiju. Evidentně ji moje přítomnost na televizních obrazovkách ujišťuje o faktu, že se asi mám stále dobře.
I když evidentně nebyl Tobias zrovna neviňátko, to, jak miloval svou rodinu v mých očích neskutečně stouplo. Neznal jsem to, neznal jsem ten cit a neznal jsem ani tu jemnost v jeho očích pokaždé, když se zeptal, jestli ten tác není na postarší paní moc těžký. No, k sežrání!
Možná, že si zítra skočím do vany plné sava, ale když jsem se odebral sám na pokoj, protože jsem nechtěl Tobiase zažraného do hry rušit, což, až zjistí, že nejsem na záchodě, jak tvrdím, nýbrž u něj v pokoji, ho asi rozpálí doběla, ale nepřišel jsem si, že mi hrozí nebezpečí. Jasně, jsem nejspíš v nějaký gangsterský čtvrti, jako v těch mých slavných filmech, kde každý teď vlastní pistoli a může tě odprásknout. No jo, vítej v Americe hošánku!
Jelikož mé polité smradlavé kalhoty a zničená košile rozhodně nesvědčili o vzhledu supermodela, nýbrž o supermodelovi, který projel míchačkou na beton, tak jsem se rozhodl prozkoumat jeho skříň. No, rozhodně byl můj pokoj stejně velký jako jeho šatna, takže výběr moc nebyl, ale já si vystačil s jeho trikem, které mi vesměs bylo, jen trošku větší, je vidět, že už tady Tobias nejspíš dlouho nebyl. Nevím, padla na mě za celý den únava, to víte, my hvězdy máme náročný program. Musíme navíc vyrazit zpět brzo, zítra mě čeká autogramiáda a solárium. A dneska toho akčního nadšení na mě bylo nějak moc. Možná proto mi snad ani nevadilo, že se tu válím na starém rozvrzaném gauči (bůh ví, s kolika jsi tady spal, ty starý proutníku!), což mi ovšem tahle myšlenka přišla ještě víc odpornější a nehygieničtější a snad ve mě vzbudila i jistou žárlivost. On byl můj a ničí jiný, proto jsem tyhle myšlenky hned zavrhl. Nacházel jsem se někde v polospánku, přikrytý starou ošuntělou dekou, když jsem zezadu ucítil na svých dlaních cizí, větší a silnější. Zezadu si mě přivinul k sobě a přitáhl. A já mohl cítit vůni jeho vlasů, která mě vždycky dokázala uklidnit. Možná jsme na sebe častokrát byli jako psi, možná jsme se více než 20x denně hádali, ale v tuhle chvíli, kdy si mě ne v naší mega posteli přitáhl k sobě, ale někde ve vidlákově, stejně jsem nechtěl být nikde jinde. I ve tmě jsem poznal jeho rty..
"Tak co Tobby, vezmeš mě taky někdy rybařit?" Narážel jsem na fotku, kde sice s vylomeným zubem a celý mokrý držel na prutu hrdě jednoho kapra, pomalu většího jak on sám. A byl tam s jedním mužem. Nikdy nemluvil o tom, odkud je, kdo je, co prožil. Minulost ho zřejmě netrápila nebo bolela, ale došlo mi, že to asi není má věc. No, každopádně, romantika byla ta tam, když jsem se hlasitě rozesmál a věděl, že jméno Tobby, bude mít na talíři ještě hodně dlouho.

"Tvá máma je skvělá.." Pronesl jsem ještě těsně předtím, než mi pravděpodobně do huby narve ten ne zrovna měkký polštář. Bříškem palce jsem mu přejížděl po zápěstí, které si mě tak tvrdě vždy přivlastnilo. Nedovolil jsem si víc. Možná jsem rýpal, ale na jednu stranu jsem se ho pořád bál. Byl nevypočitatelný a já jsem se teď, v jeho teritoriu, bez všech těch fotoaparátů, bez tisíce zámků v našem paláci, cítil ohroženě..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama