Soul Eater - recenze

21. srpna 2012 v 20:12 | Pili a Yo xD
Oficiální název: Soul Eater
Český název: Jedlík duše xD
Počet Epizod: 51
Příběh:
V městě Death City stojí škola jménem Shibusen (chm... správně Shinigami Buki Shokujin Senmon Gakkō). Tato škola se specializuje na trénování a učení žáků, tak zvaných uživatelů a zbraní.
Kdysi dávno totiž jeden takový člověk snědl ze zoufalství po síle lidskou duši a stal se tak Kishinem. Tyto obludky se rozšířili a ničili svět. Podařilo se je, ale zničit.
Mno a dohlížet na to aby se to zase nestalo mají právě lidi ze Shibusenu. Většinou je jeden uživatel a jedna zbraň, ale samozdřejmě jsou i vyjímky. Zbraň má své dvě podoby, lidskou a zbraně. Cílem těchto týmů je nasbírat 99 ztracených zárodků/duší lidí a jednu duši čarodějnice. Pokud to dokážou z obyčejné zbraně se stane zbraň smrti, čímž samozdřejmě získává větší sílu.
Motivem příběhu je, že například jistá čarodějnice Medusa se snaží oživit prvního Kishina a Shinigami-sama a ostatní kladní se jí v tom snaží zabránit, situaci komplikují Medusini komplici, později pak její sestra Arachne, a tak dále a tak dále, to si zkoukněte sami!
Hodnocení: 10/10
Můj názor: Těžko by jste asi hledali vtipnější anime xD. Srovnala bych ho asi s Narutem, nebo Lovely complex, co se teda vtipu týče, protože já se smála od začátku dílu do konce!!^^ Možná i titulky mě rozesmívali xD. Strašně se mi líbilo, jak plynule všechno přecházelo z vysmáté scény na vážnou, kdy šlo do tuhého.
Další slabostí byl samozřejmě Soul xD, kterého jsem si oblíbila hned při prvních deseti minutách, protože je to prostě frajer!
Další kladné bodíky u mě mají i ostatní postavy, protože všechny mají nějakou svou unikátní "vadu" xD, která je dělá tím čím jsou xD. Stačí si lehce vzpomenou na Kida a jsme doma xD.
Jediné malé mínusko, někdy to bylo trochu složitější a ztrácela jsme se v ději, ale většinou jsem stejně záhy pochopila^^
Zkrátka a dobře, pokud máte čas a chcete se zasmát 100% se mrkněte, vážně to stojí za to!! xDD
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama