Monoshitsuji - recenze

18. srpna 2012 v 16:53 | Pili a Yo xD
Inu... všichni druhou řadu zatracují, tak já se pokusím to vyvrátit^^^
Autor: Yana Toboso
Režisér: Hirofumi Ogura
Studio: A-1 Pictures Inc
Počet episod: 13
Originální název: 黒执事
Jiný název: White Butler, Monoshitsuji
Příběh:
V prvním dílu, hned na začátku se vám poskytne pohled na nahého, zmláceného kluka, co leží v posteli, kde se jen tak mimochodem válí další osoba. Milovníkům yaoi, jako třeba já xD, to moc nevadí, ovšem nejprve máte pocit, že jste si prostě spletli odkaz a čučíte na něco jiného. Chyba! xD Když vydržíme ještě chvilku, začne nám opening od GazettE a v něm Ciel a Sebby^^.
První díl je vlastně jen o Aloisy Trancym, mladém šlechtici a jeho brutalitě na služebnících xD. Celý díl si říkáte, že si z vás někdo dělá špatný vtip, protože vám dali nové postavy a anime je dost chabé… ale pak^^… uslyšíte božský hlas a i když je postava zahalena, okamžitě poznáváte Sebbyho. Nevím jak vy, ale já mám tedy rozhodně radši jeho, než sluhu Aloise -Clauda Faustuse.. no ale zpět k ději. "Záhadný host" je pozván do domu. V jednu chvíli k němu do pokoje přijde Alois a začne ho otravovat, chtěje vědět, co je v kufru, co s sebou záhadný táhne. On řekne, že když mu mladík ukáže podzemí, ukáže mu obsah kufru. Alois souhlasí a do podzemí ho zavede. Chyba lávky, Sebby sebere jakousi krabičku a zdrhá, ovšem Claude je na blízku a tak se střetnou. V jedné chvíli se kufr otevře a my můžeme vidět rozkošně spinkajícího Ciela^^. No nic méně Sebby uteče.
Pomocí oné krabičky probudí Ciela, ovšem ukazuje se, že ztratil paměť. Nebo spíš vzpomínky, všechny, především na to, že už se pomstil. Sebby si řekne, že jeho duše by už nebyla tak chutná, když si na to nepamatuje a tak se rozhodne pomoct mu a vrátit jeho paměť zpět.
Postupem času zjišťujeme, že Claude není tak oddaný, jak se dělá, že Alois to taky neměl lehké, opět řešíme různé záhady a případy s Cielem… zkrátka… zas tak strašné to není!
Spoiler!!
Z příběhu vyplyne, že Claude je pěkná svině, co chce od začátku Ciela, protože jeho duše je výjimečná! Proto ho bude chtít Sebbymu sebrat, kvli čemuž dokonce zabije Aloise, ovšem nechá si jeho duši. Potom pomocí podvrhu Ciela zavře a vymývá mu mozek tak dlouho, až uvěří, že jeho rodinu zabil Sebby, že žádnou pomstu nevykonal a navíc se jeho vzpomínky spojí s Aloisovými... Zkrátka pecka. Alois je v Cielově těle a tam se ti dva přou, který bude… Alois je naštvaný, že se všichni zabývají Cielem, Ciel nařídí Sebbymu, že ho nikdy nechce vidět… prostě hezky zamotaný.
Do toho všeho se vmíchá Aloisova služebná Hanna, mimochodem taky démonka, což nikdo neví.
Sebby a Claude se začnou prát o duši našeho oblíbence, ovšem ten vyleze na jakousi věž a začne vyřvávat, ať ho Sebby zachrání. Ukáže se, že je to Alois/Ciel. Donutí oba vstoupit do jakéhosi labyrintu, kde musí odpovídat na otázky… ovšem odpovědi určuje Alois, takže jsou někdy nepravdivé. Nakonec se ovšem Claude dostane na konec, ale u poslední otázky záměrně odpoví špatně.. a je na začátku xD. Sebbymu to moc nejde..
Ciel přikáže Sebbymu, aby vysál jeho duši…
Do toho všeho se vmísí Hanna, když začne Aloise/Ciela přesvědčovat, že sice zabila Aloisova bratra, ale že ho milovala… takže Alois/Ciel si pořídí novou smlouvu s démonem, v pořadí již třetí. V tu chvíli tam vrazí Sebby i Claude. Rozhodne se, že spolu budou bojovat a který z nich vyhraje, dostane Cielovu duši.
Vyhrává Sebby…
Alois opouští Cielovo tělo, ovšem nastává nový háček… Aloisovým přáním ve smlouvě bylo, aby ani Sebby, ani Claude Ciela nikdy nedostali…
Z Ciela se stává démon… a jelikož Sebby nesplnil jeho přání, tedy nevysál jeho duši, musí mu sloužit, už navěky…
Hodnocení: 7/10, konec byl lepší tak 8,5/10
Názor: Teď je to trochu těžší… Myslím, že nápad nebyl špatný, některé díly byly vážně úžasné, ale nevím, prostě to postrádalo to něco, co bylo v první řadě. Určitě jsem ráda, že jsem to viděla, od šestého dílu je to vážně strhující, viděla jsem to všechno v jeden den xD.
Velkými klady byly kresba, protože stojí za na to koukat, jen kvůli Cielovu ohozu xD, dalším byly originální nápady na některé díly a v neposlední řadě… konec! xD… ten mě totiž dostal, pobavil a jsem za něj fakt vděčná! xD.
Myslím, že stojí za to se na to mrknout, i když nevím jak vy, ale první řada mě tedy rozhodně uchvátila víc…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama