Elfen lied - recenze

17. srpna 2012 v 19:47 | Pili a Yo xD

Oficiální název- Elfen lied
Český název - Elfí píseń
Počet epizod - 13 + speciál
Žánr - ecchi, horor, drama, sci-fi
Příběh:
Diclonius- nový poddruh lidí, který je má nahradit. Lidstvo se samozřejmě nemíní jen tak vzdát, a vzniká ústav, kde se začíná ono "onemocnění" zkoumat a kde jsou eliminováni přebyteční dicloniové. Dicloniuse podle jednoho určitě poznáte- mají totiž jakési růžky připomínající ouška. To ale není vše.. mají ještě neviditelné ruce tak zvané vektory, pomocí kterých jsou schopni vás rozsekat na několik kousků a tak se stává, že tam poskakují nožičky a ručičky a jiné části lidského těla...
Každý Diclonius má jiný počet rukou a jinou vzdálenost, kam dosáhnou. Kromě toho je schopen vkládat svou DNA do lidí a ta se pak přenáší na jejich potomky.
Hlavní aktérkou seriálu je asi Lucy a její druhé já Nyu.
Lucy utekla z výzkumného zařízení. Pokud máte slabší žaludky určitě se na ten první díl nekoukejte xD je totiž mírně hodně krvavej xD. Když utíká je to Lucy… jeden z chlapů, co jí mají zabránit v útěku jí střelí do hlavy a ona spadne do moře. Ránou do hlavy se probudí její druhé já, milá a hodná a až děsivě roztomilá Nyu. Tu na pláži objeví chlapec jménem Kouta společně se svou sestřenicí Yukou a vezmou Lucy s sebou.
Časem se na scéně objevují další a další postavy. Nana, (taky diclonius), Mayu, nebo Mariko (diclonius). Objevují se fakta, která zvracují celý děj, odhaluje se děsivá minulost postav, objevují se další a další vojáci, co chtějí Lucy zajmout a eliminovat a do toho všeho se její rozdvojená mysl neutále prohazuje, takže nám vzniká velmi pestrý a barvitý příběh.
Hodnocení: 9/10
Názor: Tak, toto je nádherně udělané anime, se zajímavých a pestrým příběhem, krásnou kresbou a velmi dobře propracovanými postavami, ale... pokud nemusíte krev, zabíjení, mučení, trhání částí lidského těla, vyhřevlé orgány a podobně, nepouštějte se do toho!!
Na druhou stranu, pokud vám tohle nevadí, rozhodně tohle anime zkuste, protože stojí za to! Hrozně se mi líbil ten nápad s jinou rasou, co lidi nenávidí. Z počátku mě to moc nebavilo, protože je to jen o zabíjení a příběh vlastně
skoro žádný, jenže když se to potom rozjede a odhalí se postavy v celé své kráse, je to vážně úžasný příběh.
Potom se mi moc líbila kresba a vykreslení jednotlivých postav, protože přesně jste na Lucyině výrazu poznaly, o kterou část její mysli se jedná!
Další velikánské plus má u mě hudba, protože ta dokonale dodramatizovala scény, které už tak byli vypjaté a dodávali tomu celkově super atmosféru.
Mno a poslední... budete se divit, ale i v tomhle krváku a dramatu najdete světlé a dokonce vtipné momenty xD. Jako Nyu, ta jen vyjde na scénu a už se
smějete!! xDDD
Rozhodně, pokud vám již zmíněné aspekty nevadí, doporučuji zhlédnout, je to úplně jiné, než většina anime, která jsem do teď viděla^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MiraJane MiraJane | 8. června 2013 v 17:37 | Reagovat

jo tohle anime je úžasný :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama