Deadman Wonderland - recenze

17. srpna 2012 v 17:21 | Pili a Yo xD
Autor (Mangy): Kazuma Kondu
Napsal: Jinsei Kataoka
Počet episod: 12 epizod
Originální název: Deadman Wonderland
Jiný název: Mrtví muž ve světě divů.. (Tak jsem to našla, ale podle mě to na překlad není, deadmen je prostě název stejně jako je wonderland považován za název věznice^^)
Pokračování: -
Vznik: 2007 (Manga) 2010 (anime)
Žánr:Akce, Horor, Shounen, Sci-fi

Spoiler!!

Příběh: Takže, v Japonsku máme velikánské zemětřesení, které zničí téměř celé Tokyi.
O deset let pozvěji hlavní hrdina příběhu, Igarashi Ganta ve třídě se svými spolužáky řeší třídní výlet do Deadman Wonderlandu, čili země divů, což je moderní věznice. Samozřejmě netušíme, že Ganta je uprchlíkem, který přežil tragédii, jenže to neví ani on sám, protože ztratil vzpomínky na tu dobu. Ganta je tedy zdánlivě normálním studentem, ovšem jen do doby, než na třídu z nenadání a snad téměř bez důvodu zaútočí Red man, šílený zabiják, který povraždí celou třídu, ovšem jediného Gantu nechá žít, jen mu do hrudi vloží rudý krystal.
Když se probudí, je nařčen jako jediný podezřelý, probíhá rychlý soud a milý chlapec je odsouzený na doživotí právě do Wonderlandu, zábavního parku, kde je také věznice.
Po příchodu do věznice dostane jakýsi límec, který monitoruje jeho pohyb a životní funkce, ale také mu stříkává jed do krevního oběhu, který může být neutralizovaný jistým bombonem s nepoživatelnou chutí, a který si Ganta musí vzít každé tři dny, jinak zemře. Tuto cukrovinku lze získat bud tvrdou prací, nebo účastí v životu nebezpečných hrách, na pobavení návštěvníků lunaparku.
Sám Ganta se jednoho z nich zúčastní, mno dobře pro něj, že se na scéně objevuje neznámá dívka Shiro, která mu pomáhá.
Mezitím se samozřejmě Ganta snaží najít a zjistit informace o Red menovi, kterého chce najít a zabít, ovšem zjišťuje něco jiného. Vložením krystalu do jeho těla z něj totiž neznámý násilník udělal Deadmena, čili člena zvláštní skupiny vězňů, kteří umí manipulovat se svou vlastní krví, dělat z ní zbraně a bojovat.
Díky tomu je také vybrán do účasti v karnevalu mrtvých, kde musí bojovat s ostatnímu deadmeny. Během té doby se s některými svými protivníky spřátelí a samozřejmě se stále snaží získat informace o tajemném muži, který jej právě na tohle shnilé místo přivedl a také se odtud se svými přáteli snaží dostat pryč…
Hodnocení: 10
Názor: No mohu říct jediné-WoW! xD… takže, tohle anime bylo tak fascinující a dokonalé, že jsem na něj koukala dvakrát za sebou^^. Velmi zamotaný, originálně vymyšlený a pojatý příběh, poutavé zápletky, charaktery postav, nenadálé zvraty v ději, odhalování tajemna, napětí a nedočkavé očekávání… tak tohle všechno tady najdete! xD
Hlavní hrdina se chová jako člověk, umí se zhroutit a rozplakat, pozvracet i pomoct přátelům, což jsem velmi oceňovala, bylo to osvěžující^^.
Fantazie při využívání deadmenovké krve, další pomyslné +!
Styl kreslení, všechny ty nechutnosti, které vám k tomuhle anime ale stejně patřily xD, zvrácenosti, nespravedlnost u které jste se rozčilovali, příkoří, která musí Ganta snést… prostě jsem od toho čekala tisíckrát míň a ohromně mě tohle anime potěšilo!!^^ Rozhodně jej řadím ke svým nejoblíbenějším a k těm nejvydařenějším kouskům, které znám!!^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama