Angel Beats - recenze

17. srpna 2012 v 18:14 | Pili a Yo xD
Pozor! Jsem spoilerka!! xD
Autor (Mangy): Jun Maeda
Režisér: Seiji Kishi
Počet episod: 13 + 1 OVA
Originální název: (エンジェルビーツ!,
Jiný název: -
Pokračování: Zatím ne
Žánr: Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie / Akční / Romantický
Příběh:
Tak, hned na začátku se seznámíme s maličko zmateným chlapcem Otonashi Yuzuru. Tento pohledný rusovlásek se nám probudí v neznámém světě, kam, jak mu poví neznámá dívka s pistolí - Yurippe Nakamura, se dostaneme po smrti.
Tento svět je ovšem jiný, než svět živých, protože tu máme dva typy lidí - boty, Bohem vymyšlená a stvořená stvoření, která jen strojově chodí do školy a potom povstalce, kterým jen tak mimochodem Yuri velí, kteří se rozhodli Bohu vzepřít. Časem totiž zjiš´tujeme, že všichni členové tohoto povstání v reálném životě zažili trauma, proto bojují.
Postupně zjiš´tujeme, že všichni zde přítomní jsou nesmrtelní a jediným možným rizikem je "zmizení". V překladu to znamená, že pokud v tomto světě dokážete svůj sen, který jste v minulém životě nemohli splnit, dostanete se "dál".
Další na scénu přichází Anděl, neboli Tachibana Kanade. Tahle krásná, křehká dívka je předsedkyně školní rady a dohlíží na vzornost a dodržování pravidel, která náš tým samozřejmě porušuje, protože pokud začnete ve škole dávat pozor, automaticky mizíte taky!
Časem se nám na scéně objevuje oblíbená skupina Girls Dead Monster, která má za úkol zabavovat boty, náš tým plní mise typu - kradení stravenek botům, lovení ryb atd.
Mezitím se děj rozvíjí, Otonashi získává zpět vzpomínky a začíná se spřátelovat s Kanade.
Nakonec, kromě ostatních zápletek v ději, se rozhodne, že pomůže svým novým kamarádům "dál".
Největší zvrat však nastává na konci, když nám v tomto světě skončí jen Kanade a Otonashi…
Hodnocení: 9.5/10
Názor: Tak, abych pravdu řekla, do koukání tohohle anime se mi vůbec nechtělo! xD. Clannad, ani Air mě nezaujali, naopak se mi spíš nelíbili a představa, že mám shlédnout další anime od těchto tvůrců se mi nezamlouvalo. Mno, moji kamarádi mě nakonec přesvědčili a tak jsem se dvěma kamarádkami nakonec svolila… a nelituji!
Pokud bych měla napsat pár bodů, které se mi na anime líbili, bylo by to asi toho;
1. Přiměřený počet dílů - Jo, nesnáším, když má anime 150 dílů, které jsou nudné a zdlouhavé. Ne, těchto 13 bylo podle mě akorát!
2. Historie a charaktery postav - nesnáším anime, kde jsou samé tragické příběhy, ale tohle anime na nich bylo založeno a popravdě, velmi mi tam seděli. Navíc byli vymyšleny docela originálně, myslím si^^.
3. Děj - docela originální nápad s tímto, navíc podobu celého příběhu se děj krásně rozvíjel a doplňoval, což jsme ocenila, protože se vše neděla těsně u konce, ale postupem času, takže jste měli chu´t podívat se na každý díl!
4. TragiXKomedie - ano, to mě hrozně pobavilo, když vám v prvních deseti minutách naservírovali totální záchvaty smíchu, aby jste se v další pěti málem rozbrečeli. A představte si, i ignorant s kamenným srdcem, jako já, u posledního dílu brečel! xD
Takže, pokud máte dva tři dny volno, pustě si to, protože to stojí za to^^. Jsem moc ráda, že mě k tomu holky dokopali^^.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama